nedelja 24.01.2021.
22:54

Gol koji će se vrteti neko vreme na špicama.

EPA-EFE/BALLESTEROS

Valensija povela golom Račića, a onda je Atletiko ubacio u brzinu više. Lider Primere slavio na "Vandi" rezultatom 3:1.

Derbi na "Vandi Metropolitano" je imao odličan početak.

Feliks je imao prvu veliku šansu, Himenez je pripretio posle pet minuta. Urugvajac je bio najviši posle kornera, ali Domenek siguran.

Uzvratila je Valensija, Valjeho je zagrejao Jana Oblaka a onda mu Račić nije ni pružio priliku za odbranom. Slovenac ponovo biva savladan od srpskih internacionala u kratkom vremenskom roku. Račić je to uradio na prelep način, prava bomba za vođstvo "slepih miševa" u 11. minutu.

Vođstvo je ipak trajalo malo preko desetak minuta.Feliks odlično reaguje posle centaršuta, lider Primere ima 1:1 u 23. minutu. Ljorente je mogao da donese preokret već u prvom delu igre, šut odlazi tik pored stative.

A onda dominacija "jorgandžija", Luis Suarez iz dosta teške pozicije donosi preokret - Atletiko vodi 2:1 od 54. minuta.

"Jorgandžije" nastavljaju sa fenomenalnom igrom, predivna akcija i gol Koree za 3:1 u 72. minutu

Valensija u nastavku ima veći posed, Atletiko je prepustio inicijativu, ali "slepi miševi" bez većih prilika u nastavku. Čak je Korea mogao da dođe i do svog drugog gola, ipak šut ofanzivca Atletika ide pored gola.