Primera - Savić i Feliks srušili Viljareal, Atletiko uvećao prednost na čelu!

nedelja 28.02.2021.
23:03

EPA-EFE/Domenech Castello ↑ collapse

Fudbaleri Atletika iz Madrida pobedili su Viljareal u gostima 2:0 u utakmici 25. kola španske Primere.

"Jorgandžije" su strpljivo čekale svoju priliku i dočekale je u 25. minutu kada je uz malo sreće pogodio nekadašnji fudbaler Partizana Stefan Savić.

Posle nešto mirnijeg ritma u drugom poluvremenu, Atletiko je stigao do novog gola koji je praktično i overio trijumf čete Dijega Simeonea.

U 69. minutu Žoao Feliks se lepo snašao nakon odbijene lopte i sa ivice kaznenog prostora savladao nemoćnog Asenha.

Viljareal je probao na sve načine da izbegne poraz, Baena je zapretio u dva navrata gde je jednom prilikom pogodio i prečku, no promene rezultata nije bilo.

Tako je Atletiko uvećao svoju prednost nad najbližim pratiocima Barselonu i Real od kojih beži pet, odnosno šest bodova.

Viljareal se nalazi na sedmom mestu Primere sa 37 osvojenih bodova.