Primera - Sevilja se oprašta od sna o tituli, Bilbao odneo bodove iz Andaluzije!

ponedeljak 03.05.2021.
22:56

Kiks domaćina.

EPA-EFE/Julio Munoz

U 34. kolu španske Primere, fudbaleri Atletik Bilbaoa savladali su kao gosti Sevilju rezultatom 1:0.

Prvo poluvreme proteklo je u relativno mirnom ritmu, osim pokušaja Nesirija nije se dogodilo ništa vredno pomena.

Odmah na početku drugog dela sporni momenat, jedan od igrača Bilbaoa je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali sudija Manzano nije reagovao.

Bila je Sevilja konkretnija nakon toga, opasan je udarac uputio Rakitić, kasnije i Akuna, a kazna za promašaje usledila je u 90. minutu kada je Injaki Vilijams posle sjajne kontre koju je povukao Sanket pogodio mrežu Bona i tako doneo čitav plen "lavovima".

Sevilja je tako propustila priliku da zadrži korak sa vodećim triom i sa 70 bodova zauzima četvrtu poziciju, dok je Bilbao deveti sa 45.