Primera - Sjajan meč na "Anoeti", domaćin slavio nakon velike borbe

ponedeljak 14.01.2019.
23:02

Fudbaleri Real Sosijedada upisali su trijumf na svom stadionu u 19. kolu španske Primere.

EPA-EFE/Juan Herrero

Gostovala je u San Sebastijanu ekipa Espanjola, domaćin je uspeo da sačuva sve bodove, slavili su sa 3:2 (2:2).

Sjajno prvo poluvreme na "Anoeti", fanastično je domaća ekipa otvorila utakmicu, nakon osam minuta imali su dva gola viška.

Najpre je Mikel Merino doneo prednost Sosijedadu u trećem minutu, da bi pet minuta kasnije sa bele tačke Vilijan Žoze duplirao prednost domaćina.

Ipak, gosti iz Katalonije se nisu predavali, igrao se 32. minut kada je Naldo smanjio na 2:1.

U sudijskoj nadoknadi prvog dela igre, Espanjol poravnava, autogol postigao je Dijego Ljorente.

Sa 2:2 se otišlo na odmor, da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku strelci prva dva pogotka učestvovali u postizanju trećeg, Merino pronalazi Vilijan Žozea, a Brazilac postiže svoj drugi pogodak na meču.

U nastavku daleko bolji gosti, kojima će posebno teško pasti ovaj poraz, jer su od 75. minuta imali igrača više, Merino je zaradio drugi žuti karton, te je Sosijedad ostao sa desetoricom.

Espanjol to ipak nije uspeo da iskoristi, malo je nedostajalo da Ojarzabal stavi tačku na ovaj susret u 83. minutu, ali je Dijego Lopez ostavio goste u igri.

Nije bilo promena do poslednjeg sudijskog zvižduka, te je Real Sosijedad upisao nova tri boda.

Sada su osmi na tabeli sa 25 bodova, jednim više od večerašnjeg rivala, koji je na 10. mestu na tabeli Primere.