subota 04.07.2020.
21:27

Minimalac na "Zorilji" za opstanak.

EPA-EFE/NACHO GALLEGO

Fudbaleri Real Valjadolida slavili su na svom stadionu protiv Deportivo Alavesa sa 1:0 (0:0) i tako praktično osigurali opstanak u eliti.

U prvom delu igre nije bilo većih prilika, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku domaćin imao prvu veliku šansu.

Alkaraz je primio dobar pas na ivici kaznenog prostora rivala, snažno je šutirao i pogodio prečku!

Nakon toga nova dobra šansa za ekipu Valjadolida, ovoga puta je Enes Unal tukao glavom iz dobre pozicije, ali je Roberto Himenez sjajno reagovao.

I kada se činilo da će ekipe podeliti bodove, domaćin stiže do prednosti.

Fernandez je pokupio jedan odbitak u kaznenom prostoru rivala i preciznim udarcem smestio loptu u mrežu tima iz Vitorije za 1:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Valjadolid je sada 13. sa 39 bodova, 10 više od Majorke, koja je prva ispod crte. Alaves nakon serije neuspeha ima 35 bodova, u dobroj su poziciji da sačuvaju status u elitnom rangu, ali moraju da se trgnu, jer su vezali pet poraza.