Primera - Vitorija slavi, Laguardija srušio prvaka Španije!

subota 25.09.2021.
15:51

Domaćin prepustio inicijativu Atletiku i to mu se isplatilo.

EPA-EFE/David Aguilar

Fudbaleri Alavesa napravili su veliko iznenađenje pošto su u Vitoriji savladali aktuelnog šampiona Atletiko rezultatom 1:0.

Krenulo je loše po pulene Dijega Simeonea već na samom početku, domaćin je stigao do vođstva u četvrtom minutu kada je Viktor Laguardija zatresao mrežu glavom posle kornera Duartea.

Atletiko je pokušao da uspostavi inicijativu, u drugom poluvremenu nakon ubačaja sa strane umalo nije i izjednačio, ali je Mijazga sklonio loptu praktično sa gol-linije.

Baski su imali veliku priliku da uđu u mnogo mirniju završnicu kada je Pina bio sam u kaznenom prostoru, međutim i pored toga uspeo da pošalje loptu daleko iznad gola.

Bio je ovo prvi poraz Atletika i prva pobeda Alavesa ispod kojeg je jedino Hetafe koji je bez bodova.