nedelja 21.08.2022.
19:27

Valensija ostala bez udarca u okvir gola.

EPA-EFE/Luis Tejido

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Valensiju sa 1:0 u meču drugog kola španske Primere.

Kao što smo već navikli kada se sastaju ove dve ekipe, gledali smo "tvrdu" utakmicu, a pobednika je odlučio gol Aleksa Berengera u finišu prvog poluvremena.

Bilbao je bio bolji rival u prvih 45 minuta igre, ali domaći nisu stigli do velike prilike sve do 42. minuta. Tada je krilni napač Berenger sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i matirao golmana gostiju Mamadašvilija, asistent je bio Mikel Vesga.

U drugom poluvremenu Bilbao je rutinski sačuvao prednost, nedozvolivši rivalu da uputi ni jedan šut u okvir gola, ali je Valensija ipak mogla do boda.

Najveću priliku na utakmici za goste imao je rezervista Markos Andre u poslednjem minutu, ali je njegov udarac završio na "stativi".

Tako je ekipa Ernesta Valverdea poptuno zasluženo stigla do pobede. Sa druge strane novi trener "slepih miševa" Đenaro Gatuzo imaće puno posla kako bi njegova ekipa bila opasnija u nastavku šampionata.