petak 04.10.2024.
22:30

Pobeda domaćina.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Pobeda Augsburga u okviru šestog kola Bundeslige, savladali su Menhengladbah rezultatom 2:1 (1:0).

Igrao se 39. minut kada smo videli prvi gol, posle prekida je lopta došla do Šloterbeka koji prima loptu, namešta se i šutira pravo pod prečku za 1:0. Prelep gol.

Dvadeset minuta se u drugom poluvremenu nije dešavalo mnogo toga, a onda dva gola u roku od sedam minuta.

Prvo je Augsburg poveo sa 2:0 preko Kloda-Morisa, posle polukontre je lopta došla do strelce pogotka koji je imao i dosta sreće ovoga puta jer je lopta promenila pravac.

Menhengladbah je smanjio na 2:1 u 72. minutu, bio je korner na desnoj strani, Štoger ga je izveo, a Klajndinst je pogodio glavom za 2:1

Ovom pobedom Augsburg je pretekao Menhengladbah na tabeli i sada ima sedam bodova, dok je Gladbah ostao na šest.