nedelja 22.09.2024.
19:56

Prvi poraz ''zebreta'', za pad sa vrha tabele.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Očekivano ili ne, tek Roma je posle lošeg starta sezone odlučila da smeni Danijelea De Rosija i na njegovo mesto dovede bivšeg trenera Torina Ivana Jurića.

Efekat te promene je već večeras došao do izražaja, u meču protiv Udinezea. Roma je taj duel na svom ''Olimpiku'' dobila sa ubedljivih 3:0, što je ''vučici'' prva pobeda, a Udinezeu prvi poraz u novoj sezoni.

Gosti su odolevali samo do 19. minuta, kada je Dovbik na asistenciju El Šaravija doveo Romu u vođstvo.

Minimalnu prednost su rimljani odneli u drugo poluvreme, a posle samo tri minuta igre u nastavku, domaći su iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Paulo Dibala, za 2:0.

A da gosti iz Udina ne mogu da se nadaju preokretu potvrdio je Baldanci u 70. minutu, posle saradnje sa Dovbikom - 3:0.

U finišu su gosti iz Udina pokušvali da bar stignu do počasnog gola, imali su par izglednih prilika, ali je mreža Rimljana ostala netaknuta.