Proradio Luka Jović, ali ne vredi, Konte "zaključao" pobedu Napolija!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 30.03.2025.
22:45
Izvor: Sportske.net

Milan upisao poraz na teškom gostovanju.

EPA-EFE/CIRO FUSCO
EPA-EFE/CIRO FUSCO

Povezane vesti


Fudbaleri Napolija savladali su na domaćem terenu ekipu Milana rezultatom 2:1 u meču 30. kola italijanske Serije A.

Izabranici Antonija Kontea ostvarili su večeras izuzetno važnu pobedu u šampionskoj trci sa Interom i to protiv “rosonera” koji su zbog izuzetno lošeg prvog poluvremena platili cenu porazom u Napulju.

Jedini pogodak za goste postigao je reprezentativac Srbije Luka Jović koji je pogodio samo četiri minuta po ulasku u igru, međutim to nije bilo dovoljno gostima da izbegnu negativan rezultat večeras.

Od prvog minuta se na terenu našao i Strahinja Pavlović, ali on se nije naročito proslavio u uvodnim trenucima meča kada je Mateo Politano već posle nešto više od 60 sekundi iskoristio dugu loptu Di Lorenca i matirao nemoćnog Menjona.

Tim Serža Konseisaa nije uspeo da se pošteno ni vrati u meč nekim opasnim napadom, a usledio je novi šok u 19. minutu pošto je Romelu Lukaku lepo obezbedio dovoljno prostora da mirnom završnicom udvostruči prednost “partenopeija”.

Organizacija napada Milana delovala je prilično bezidejno, što je odbrani Napolija dodatno olakšalo posao da bez većih problema izdrži do odlaska na odmor.

Nije mnogo uzbuđenja bilo ni početkom drugog poluvremena, sve do situacije iz 68. minuta kada je sudija Soca dosudio jedanaesterac za Milan posle kontakta Bilinga sa Ernandezom.

Odgovornost je preuzeo Himenez, ali je Aleks Meret uhvatio “živu” loptu reprezentativcu Meksika.

Ipak, ulazak Rafe Leaa u igru uneo je određenu energiju u gostujućoj ekipi, a vredan pomena bio je i udarac Pavlovića koji je završio u korneru.

Milan je krenuo na sve ili ništa uvođenjem Luke Jovića, a Srbin je poverenje Konseisaa vratio pogotkom u 84. minutu posle lepe akcije Ernandeza i Leaa po levoj strani.

Pokušavali su gosti iz Milana da organizuju novi opasan napad, šutirao je Jović još jednom, međutim domaćin je preživeo burnu završnicu, pa je novom pobedom nastavio šampionsku trku sa Interom za kojim ponovo zaostaje tri boda.

Milan je deveti tim Serije A sa 47. bodova.

Standings provided by Sofascore

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke