Prošle sezone pobedili Partizan u grupnoj fazi, sad ispali u prvom kolu kvalifikacija!

20:48

Posle njihove istorijske sezone u Evropi, usledio ''hladan tuš'' ovog leta.

ANTONIO AHEL

Tek što je počela nova sezona na evropskoj sceni, za estonsku Floru je već završena.

Tim iz Talina je večeras eliminisan u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto je posle produžetaka poražen od finskog SJK-a rezultatom 4:2. Prvi meč na svom terenu Flora je pre sedam dana dobila sa 1:0.

Da sve bude gore po ekipu Flore, ona je i večeras vodila sa 2:0 početkom drugog poluvremena, golovima Lilandera u devetom i Ojame u 47. minutu i tada je izgledalo da je sve rešeno.

Međutim, tako nije mislio engleski napadač Džejk Džarvis koji je het-trikom u periodu od 59. do 85. minuta doneo veliki preokret SJK-u, za ulazak u produžetke.

Kola su za Floru krenula nizbrdo, ostala je i sa dvojicom igralča manje zbog isključenja Kalastea i Zenjova, a brojčanu prednost domaći koriste u 113. minutu, kada Tikanen pogađa za konačnih 4:2 i plasman SJK-a u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.