"Prštalo" na 'Mestalji' - Valensija 'preskočila' Sevilju!

Autor: Boban Filipović
nedelja 25.01.2015.
22:55

'Slepi miševi' u derbi meču 20. kola španske Primere naneli gostima iz Andaluzije prvi prvenstveni poraz u poslednja dva meseca. Viđena su čak tri penala, dva za goste, Dijego Alveš ponovo dokazao da je specijalista za skidanje udaraca sa bele tačke. Nešt

Na prvi gol na 'Mestalji' čekalo se 18. minuta. Figueras je neoprezano startovao na Alvara Negreda u svom šestaestercu, penal za domaćina, Dani Pareho vara Beta, golman Sevilje je oborio klupski rekord po broju minuta (517) koliko nije vadio loptu iz mreže. Pet minuta ranije je nadmašio Palopa.

U 32. minutu igre Valensija ima dva gola viška. Sjajno razvijen kontranapad, Dani Pareho je ponovo u ulozi ekzekutora, divno mu je asistirao Enco Perez, Beto nije imao nikakve šanse - 2:0.

Međutim, Sevilja se ekspresno vraća u igru, dvostruki strelac Pareho je skrivio penal oborivši Figuerasa, Kolumbijac Karlos Baka je precizan sa 'kreča', 2:1.

Drama se nastavlja, još jedan penal u korist Sevilje samo tri-četiri minuta nakon prvog, Mustafi je pokosio Vitola, sudija Santjago Haime Latro je prvi čovek koji je svirao dva penala protiv Valensije na 'Mestalji', Baka ponovo prilazi lopti, ali ovog puta specijalista za udarce za bele tačke Dijego Alveš reaguje maestralno, nogom i sprečava izjendačenje, što je verovatno bio i ključan trenutak derbija.

'Slepi miševi' odlaze na veliki odmor sa golom prednosti, a već nakon desetak minuta igre u nastavku ponovo imaju dva gola viška.

Rezantan udarac sa 15-ak metara Havija Fuega nakon dodavanja Rodriga, lopta je završila u samom ćošku, 3:1 za domači sastav.

Mogla je četa Nuna Espirita Santa da slavi i ubedljivije, Rodrigo nije imao sreće da se upiše u strelce, rezulat se do kraja nije menjao.

Veoma buran derbi, arbirar Haime je pokazao čak 11 žutih kartona! Puleni Unaija Emerija su imali osetno veći posed lopte od rivala, ali je igra 'Slepih miševa' bila dosta konkretnija i njihov trijumf je apsolutno zalužen.

Valensija je pretekla Sevilju na četvrtoj poziciji na tabeli, serija nepobedivosti Andalužana od šest mečeva u Primeri je prekinuta na 'Mestalji'. Izgleda da je poraz od Espanjola u Kupu Kralja pre tri dana 'poremetio' hemiju.

Isti taj Espanjol je nešto ranije završio 'sav posao' protiv Almerije kod kuće za tri minuta.

Kristijan Stuani
je postigao dva gola u razmaku od 37. do 40. minuta, oba puta nakon asistencija Serhija Garsije, da bi rezervista Felipe Kaisedo 15 minuta pre kraja stavio 'šlag na tortu' za konačnih i ubedljivih 3:0.

Sve golove možete pogledati na fejsbuk stranici Španska Primera.