nedelja 17.09.2023.
20:08

Goleada na "Artemio Frankiju".

EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Fiorentina je savladala Atalantu 3:2 u vrlo dinamičnom meču četvrtog kola Serije A.

Gosti su poveli golom Tojna Kupmajersa u 20. minutu, precizan šut levom nogom sa ivice šesnaesterca.

Sledi preokret Fiorentine u finišu prvog poluvremena. Poravnanje se dešava u 35. minutu kad posle prekida Nikolas Goznales glavom spušta loptu do Đakoma Bonaventure,čiji snažan šut iz "srca" kaznenog prostora biva neodbranjiv.

Jak i precizan šut glavom neometanog Lukasa Kvarte u 45. minutu donosi prednost "Violi" pred veliku pauzu.

Ademola Lukma u 53. minutu vraća egal na 2:2.

Katastrofalna greška odbrane Atalante u 76. minutu donosi poklon Kristijanu Kuameu za 3:2 i potonju pobedu Fiorentine.

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković odigrao je ceo meč za pobednički sastav.

Ovom pobedom je Fiorentina prekoračila Atalantu i sada je sedma sa sedam bodova. Atalanta je osma sa bodom manje.

U sledećem kolu Serije A, Fiorentina gostuje Udinezeu. Atalanta dočekuje Kaljari.