subota 13.08.2022.
20:56

Valjadolid nemoćan.

EPA-EFE/R. GARCIA

Fudbaleri Viljareala savladali su Valjadolid na gostovanju sa 3:0 u uvodnom kolu španske Primere.

Prvu i jedinu priliku u prvom poluvremenu imao je napadač gostiju Nikolas Džekson, ali je njegov udarac zaustavio golman Valjadolida Serhio Asenho.

Isti igrač našao se u šansi i u 50. minutu i ovog puta zatresao mrežu rivala. Sjajno je po desnoj strani probio Jeremi Pino i asistirao svom napadaču, kome nije bilo teško da pogodi gol rivala iz neposredne blizine. Ovo je bio prvi pogodak Senegalskog napadača u dresu Viljareala.

Pobedu gostiju potvrdio je još jedan momak koji je danas postigao "prvenac" za "žutu podmornicu". Igrao se 82. minut kada je veznjak Aleks Baena iskoristio asistenciju Samuela Čukvuezea i smestio loptu iza nemoćnog Asenha.

Konačan rezultat postavio je Baena maestralnim pogotkom u poslednjem minutu meča.