Prvi poraz "bikova", Lacio srušio Torino sa vrha Serije A

nedelja 29.09.2024.
14:30

Pobeda Rimljana.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Fudbaleri Lacija pobedili su u gostima ekipu Torina rezultatom 3:1 u šestom kolu Serije A.

Torino je pre ovog meča bio neporažen, a problemi su počeli još na zagrevanju kada Vanja Milinković-Savić nije uspeo da izdrži bolove, pa nije mogao da stane na gol domaće ekipe. Ivan Ilić je i danas odigrao ceo meč za Torino.

Već u osmom minutu Lacio je poveo, Tavares je bio asistent, Genduzi je pogodio za 0:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu gledali smo pravu ludnicu. Dia je u 60. minutu duplirao prednost Lacija, ali daleko od toga da je tu bio kraj uzbuđenjima.

Če Adams je u 67. minutu iskoristio asistenciju Vlašića za 1:2 i Torino je krenuo u ofanzivu.

Ipak, Lacio je u 89. minutu stigao do trećeg gola, Noslin je posle samo nekoliko sekundi po ulasku sa klupe, iskoristio pas Vesina i pogodio za 1:3.

Torino se nije predavao, u drugom minutu nadoknade Koko je postigao fenomenalan gol polumakazicama, ali domaći nisu mogli i do boda.

Torino je tako propustio da ostane na vrhu tabele, na kojem je sada Juventus sa 12 bodova. Po 11 imaju Milan, Inter, Torino, pa sada Napoli ima priliku da preskoči sve ukoliko večeras pobedi Moncu.