Prvi poraz Rome na pripremama, Matić igrao od prvog minuta

23:30

Goleada u Portugalu.

EPA-EFE/DUARTE DRAGO

U trećoj pripremnoj utakmici ovog leta, ekipa Rome pretrpla je prvi poraz.

Posle pobeda od po 2:0 protiv Sanderlenda i Portimonensea, ekipa Žozea Murinja večeras je poražena od lisabonskog Sportinga rezultatom 3:2.

Meč je odigran na Algavre stadionu u portugalskom Faru, a prvi je do pogotka došao Sporting, i to iz jedanaesterca koji je u 29. minutu precizno izveo Pedro Gonsalveš. Samo dva minuta kasnije Rimljani su izjednačili autogolom Gonzala Inačija koji se za taj kiks iskupio u 53. minutu kada je zatresao i protivničku mrežu za vođstvo Sportinga od 2:1.

Novo izjednačenje Romi doneo je Lorenco Pelegrini u 69. minutu, a sedamnaest minuta kasnije pobedonosni gol za Sporting postigao je Tabata - 3:2.

Starter u ekipi Rome bio je i naš Nemanja Matić, dok je golman Mile Svilar svoju šansu čekao sa klupe za rezerve.