Prvi poraz Saše Ilića u Grčkoj pretvorio se u - debakl!

nedelja 21.01.2024.
19:07

Njegov tim danas potpuno nemoćan protiv favorita.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Od kada je krajem oktobra došao na klupu grčkog Atromitosa, Saša Ilić sa svojim timom do večeras nije imao nijedan poraz!

Ali, i toj seriji je jednom morao da dođe kraj. To se dogodilo večeras u utakmici 19. kola šampionata Grčke, u kojoj je Ilićev tim dočekao ekipu atinskog AEK-a.

Ne samo da su gosti opravdali ulogu favorita, nego su do kraja meča ostvarili ubedljivu pobedu rezultatom 5:0!

Praktično je sve bilo rešeno u prvih pola sata, kada je AEK golovima Ponsa u drugom i 15. minutu, a onda i Kalensa u 35. poveo sa 3:0 i to je bio rezultat prvog dela igre.

U nastavku je Ezekijel Pons stigao i do het-trika u 58. minutu, a konačan rezultat postavio je Jens Jonson u 66. minutu.

Atromitos posle ovog poraza zauzima osmo mesto na tabeli sa 23 boda, a AEK je drugi sa 42 osvojena boda, dva manje od PAOK-a koji je večeras takođe bio ubedljiv na gostovanju Volosu, gde je slavio sa 5:1.