PSV nastavio gde je stao prošle sezone

nedelja 31.07.2016.
20:31

Završili su sezonu osvajanjem trofeja u Erediviziji, a novu su počeli još jednim "komadom srebrnine".

Fudbaleri PSV Ajndhovena osvojili su Super kup Holandije, koji će od ove sezone nositi ime po legendi svetskog i holandskog fudbala Johanu Krojfu.

Pobedili su izabranici Filipa Kokua ekipu Fajenorda sa 1:0, a strelac jedingo gola je bio Dejvi Proper.

On je postigao gol u 38. minutu susreta, a u prilogu pogledajte kako mu je to pošlo za rukom.

Pre njegovog pogotka je Luk De Jong imao priliku da sa "kreča" donese prednost "Filipsovcima", ali je prebacio čitav gol.

Ekipa Fajenorda je pružala dobar otpor čitavog meča.

U drugom poluvremenu su na sve načine pokušavali da poravnaju rezultat, ali nijedan pokušaj nije rezultirao golom.

PSV je pokušavao iz kontra napada, ali ni oni nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika do kraja susreta.

Ostalo je 1:0 u korist prvaka Holandije, a ovo je ukupno 11. trofej ekipe iz Ajndhovena u Super kupu, po čemu su rekorderi u svojoj zemlji.