Na meču PSŽ-a najveći događaj je bila "Zlatna lopta", Ristić asistent u pobedi Monpeljea

sreda 01.12.2021.
22:57

Odigrano je svih 10 mečeva 16.kola francuske Lige 1.

EPA-EFE/Ian Langsdon

U pobedi Monpeljea nad Mecom od 3:1, Mihailo Ristić je upisao asistenciju kod rezultata 3:0.

Ristić je poslao precizno loptu u prostor, a Eli Vai je pokupio i završio akciju niskim udarcem u gol.

Prethodno su se upisali Savanije za 1:0, potom je vodstvo potvrdio Mavididi u nadoknadi poluvremena. Utešni gol za Mec postigao je De Privil u 70. minutu.

Monako je savladao Anže identičnim rezultatom, a Strahinja Pavlović večeras nije bio u planovima Nika Kovača.

Fudbaleri PSŽ-a odigrali su bez golova meč sa Nicom na "Parku prinčeva".

Neposredno pre početka utakmice u Parizu, priređena je ceremonija, a na teren su izašli Đanluiđi Donaruma i Leo Mesi sa nagradama za najboljeg golmana i najboljeg fudbalera, odnosno "Zlatnom loptom" pred publiku, što je izazvalo oduševljenje kod navijača.

U 10. minutu Kasper Dolberg imao je priliku da pogodi za Nicu, ali je Donaruma odbranio ovaj šut. Potom je Mbape na drugoj strani pokušao duboko u kaznenom prostoru da pošalje nisku loptu, međutim golman je i ovo odbranio.

Bilo je još nekoliko prilika na obe strane, ali su mreže ostale mirne u prvom poluvremenu.

Po povratku na teren PSŽ je nastavio sa inicijativom, držao loptu u posedu većinu vremena, ali lopta nikako da uđe u gol. Pokušali su Mbape, Mendes, Di Marija...

Predrag Rajković nije ovog puta uspeo da sačuva mrežu Remsa, ali je njegov tim ipak slavio rezultatom 2:1 protiv Liona u gostima.

Oba gola pala su u drugom poluvremenu, a poveli su gosti u 56. minutu. Samo 10 minuta trebalo je domaćem timu da izjednači na 1:1: i tako doneo Lionu izjednačenje.

Međutim Rems je stigao do kasnog gola u trećem minutu nadoknade kada je Ugo Ekitike smestio loptu u mrežu za konačnih 2:1.