nedelja 17.12.2023.
22:41

Aktuelni šampion prekinuo seriju pobeda.

Beta/AP Photo/Michel Spingler

U poslednjoj utakmici 16. kola francuske Lige 1, Lil i Pari Sen Žermen su u derbiju kola odigrali nerešeno, rezultatom 1:1, čime domaćin može da bude mnogo zadovoljniji.

Domaći tim dugo nije imao nijedan udarac u okvir gola, ali je u finišu meča ipak uspeo da stigne do boda kojim se probio na četvrto mesto na tabeli sa 28 bodova, a Pari Sen Žermen je vodeći sa 37 bodova, pet više od drugoplasirane Nice.

Golova nije bilo sve do 63. minuta, kada je Dijakite u svom kaznenom prostoru oborio Lukasa Ernandeza koji je prodro po levoj strani i za sudiju nije bilo dileme - penal za Pari Sen Žermen.

Kilijan Embape je izveo najstrožu kaznu i poslao loptu u desnu stranu gola golmana Ševalijea - 0:1.

Osam minuta kasnije Jaziči je na drugoj strani zatresao mrežu, ali taj gol nije priznat zbog ofsajda.

Izgledalo je da će Parižani bez većih problema održati minimalnu prednost i nastaviti seriju pobeda, ali u nadoknadi vremena Lil ipak stiže do boda, golom Džonatana Dejvida koji je samo desetak minuta ranije zamenio Jazičija u špicu napada.