subota 16.01.2021.
22:59

Makar do sutra...

Beta/AP Photo/David Vincent

Aktuelni šampion Francuske i vicešampion Evrope Pari Sen Žermen opravdao je ulogu favorita u večerašnjoj utakmici 20. kola šampionata Francuske protiv ekipe Anžea.

Parižani su ovaj meč dobili minimalnim rezultatom, 1:0, a čovek odluke bio je Kurzava, koji je jedini gol postigao u 70. minutu, posle akcije gostiju po desnoj strani. Usledio je centaršut u kazneni prostor, a Kurzava je iskosa sa leve strane pogodio mrežu.

Mogli su gosti i nešto ranije do vođstva, ali je Mbape početkom drugog poluvremena propustio dve izgledne prilike. Doduše, i domaći su pripretili u 52. minutu preko Dionija, kada je Navas odlično intervenisao.

Ovim trijumfom PSŽ se bar do sutra vratio na vrh tabele, sa 42 osvojena boda, dva više od Liona koji ima meč manje i koji u nedelju dočekuje Mec. Anže je ostao na sedmoj poziciji sa 30 osvojenih bodova.