subota 19.10.2024.
22:58

Očekivan trijumf "svetaca".

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Strazbur na svom stadionu sa 4:2, u osmom kolu francuske Lige 1.

Na taj način je aktuelni šampion iskoristio jučerašnji remi Monaka sa Lilom i izjednačio se sa "kneževima" na čelu tabele sa 20 bodova.

Strazbur je sedmi sa 10 bodova na svom kontu.

Srpski čuvar mreže na golu Strazbura Đorđe Petrović je prvi put kapitulirao u 18. minutu, kada ga je matirao mladi Majulu.

To je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu, a izabranici Luisa Enrikea su duplirali prednost u 47. minutu preko Asensija.

Petrović je tada odbranio silovit udarac Due, ali je "otpadak" pokupio iskusni Španac i pospremio ga u mrežu, za 2:0.

Strazbur je imao odgovor na ovo i u 58. minutu je smanjio na 2:1. Seku Mara se odlično snašao u kaznenom prostoru domaćih i zatresao mrežu Donarume.

Ipak, kratko je trajala nada gostiju.

PSŽ je pojačao ritam i vrlo vrzo prelomio susret u svoju korist.

Ekvadroski štoper Pačo je u 66. minutu poslao pas za Barkolu, a ovaj se najpre sjajno oslobodio od čuvara i onda šutem sa šest metara pogodio željeno mesto, za 3:1.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do zaustavnog vremena, kada su pala još dva gola.

Najpre je Korejac Li povisio na 4:1.

Strahovit presing su Parižani u 90. minutu izvršili na poslednju liniju Strazbura, oduzeli loptu i izveli perfektnu akciju, koja se završila pasom Žoaa Neveša sa desne strane i lakom ekzekucijom Lija sa pet metara od Petrovićevog gola.

Konačnih 4:2 postavio je tinejdžer Dauda Dinje u 93. minutu.