PSŽ-u bodovi u Monpeljeu, Ristić je mogao sve da promeni!

subota 05.12.2020.
23:08

Srpski reprezentativac u samom finišu meča propustio priliku da donese bod domaćima.

Beta/AP Photo/Daniel Cole

Pari Sen Žermen ne briljira ove sezone, ali i sa ovakvom igrom uspeva da zadrži prvo mesto na tabeli Lige 1.

Večeras su ''Sveci'' gostovali u Monpeljeu u okviru 13. kola Lige 1 i slavili sa 3:1, ali pobeda nije baš tako ubedljiva kako to rezultat pokazuje. Jer, pri rezultatu 2:1, Mihailo Ristić je u samom finišu meča imao odličnu priliku za izjednačenje, ali je stativa spasila već savladanog Kejlora Navasa.

Pre svega toga, gosti su poveli golom Dagbe u 33. minutu meča, na asistenciju Di Marije, a Monpelje je uzvratio osam minuta kasnije, kada je Mavididi izjednačio na 1:1.

Potpuna rezultatska neizvesnost je trajala do 77. minuta, kada je Moaz Kean doneo novo vođstvo PSŽ-u i najavio trijumf favorita.

U domaćem timu, Ristić je odigrao ceo meč, a Petar Škuletić je priliku da zaigra dobio od 74. minuta meča.

Monpeljeu je ovo četvrti poraz i ostao je na šestom mestu na tabeli sa 23 osvojena boda.