PSŽ uraganski u derbiju, gosti nisu znali šta ih je snašlo!

22:53

Nešto slično videli smo večeras i u Holandiji, u duelu Ajaksa i Fejenorda...

Beta/AP Photo/Kamil Zihnioglu

Večerašnji termin u francuskoj Ligi 1 bio je rezervisan za veliki derbi 11. kola, duel PSŽ-a i Marseja na ''Parku prinčeva''.

Derbi je bio samo na papiru, a na terenu totalna dominacija Parižana koji su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika i na kraju slavili sa 4:0.

Samo deset minuta su gosti uspeli da izdrže nalete PSŽ-a, a onda Di Marija sa desne strane pronalazi Maura Ikardija, koji iz dva pokušaja uspeva da savlada Mandandu - 1:0.

Bio je to početak muka ekipe Marseja u ovom meču, a samo šesnaest minuta kasnije večeras odlični Verati šalje preciznu dugu loptu ka Ikardiju koji još jednom trese mrežu i duplira prednost domaćeg tima - 2:0.

A onda, glavnu ulogu preuzima Kilijan Mbape.

Pokušavali su u finišu poluvremena fudbaleri Marseja da presingom na polovini rivala poremete igru domaćina, ali umesto toga, u 44. minutu ''sevnula'' je nova kontra PSŽ-a, opet Di Marija asistira, a Mbape još jednom pogađa za konačnih 4:0.

U nastavku rutina aktuelnog šampiona, održali su stečeno iz prvog dela i upisali devetu pobedu u prvih 11 kola, dok je Marseju ovo treći poraz.

Kod gostiju, naš reprezentativac Nemanja Radonjić je svih 90 minuta proveo na klupi za rezerve.