Puče bruka u Sarbrikenu, trećeligaš eliminisao Bajern iz Kupa Nemačke!

22:49

Novi udarac za najtrofejniji nemački klub.

FC Bayern
FC Bayern

Fudbaleri nemačkog trećeligaša Sarbrikena priredili su veliko iznenađenje u šesnaestini finala Kupa Nemačke pošto su eliminisali Bajern iz Minhena rezultatom 2:1.

Neverovatno fudbalsko veče u Sarlandu priredili su izabranici Ridigera Cila koji su na domaćem terenu napravili senzaciju i potpuno zasluženo prošli dalje.

A sve je počelo sasvim logično, Bavarci su poveli u 16. minutu golom Tomasa Milera posle dodavanja Kraciga.

To nije obeshrabrilo Sarbriken koji je napravio nekoliko opasnih napada pre nego što je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Patrik Sontajmer izjednačio rezultat.

Pokušao je Tomas Tuhel da razmrda ekipu uvođenjem Musijale, Gnabrija  i Komana u 60. minutu, nakon čega je usledila totalna ofanziva gostiju.

Ipak, za njih je u šestom minutu nadoknade vremena usledio hladan tuš kada je Marsel Gaus uspeo da savlada Nojera i tako baci najtrofejniji nemački klub na leđa.

Veče koje će u Sarbrikenu dugo pamtiti...