ponedeljak 06.11.2023.
22:43

"Granata" stigla do trijumfa.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Torina savladali su Sasuolo sa 2:1 ui meču 11. kola italijanske Serije A.

Domaći su poveli več u šetom minutu kada je Adriren Tameze asistirao Antoniju Sanabriji, a paragvajski napadač poslao loptu iza golmana Sasuola Konsiljija.

Gostima je trebalo 13 minuta da stignu do izjednačenja. Iskusni defanzivac Torina Rikardo Rodrigez načinio je karidnalnu grešku i poklonio loptu protivniku. To je iskoristio Domeniko Berardi, pronašao Kristijana Tostveda, a Norvežanin postigao prelep pogodak, lopta je samo proletela pored nemoćnog Vanje Milinković-Savića.

Utakmica je rešena u 68. minutu kada je vezista Sasuola Uroš Račić izgubio loptu na svojoj polovini, a rezervista "granate" Nikola Vlašić iskoristio njegovu grešku i doneo trijumf Torinu.

Srpski reprezentativci Vanja Milinković-Savić i Ivan Ilić odigrali su čitav meč za domaćina, dok je Nemanja Radonjić ušao sa klupe u 83. minutu. Na drugoj strani Uroš Račić je proveo svih 90 minuta na terenu za Sasuolo i bio jedan od tragičara.