Račiću poluvreme u porazu Sasuola, Tresoldi čašćavao Lacio!

subota 21.10.2023.
22:42

Brazilski štoper će gledati da što pre zaboravi ovaj meč...

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Lacija savladali su kao gosti ekipu Sasuola rezultatom 2:0 u okviru devetog kola italijanske Serije A.

Gosti iz Rima ostvarili su zasluženu pobedu zahvaljujući golovima tokom prvih 45 minuta kada je praktično i rešeno pitanje pobednika.

Izabranici Mauricija Sarija poveli su u 28. minutu kada su iskoristili veliku grešku Tresoldija, Kasteljanos je dodao loptu do Felipea Andersona kojem nije bilo teško da rutinski savlada Konsiljija.

Nova velika greška brazilskog štopera uslovila je drugi gol Lazija, igrao se 35. minut kada je lopta koju je uputio Felipe Anderson nekako stigla do Luisa Alberta koji je udvostručio prednost svoje ekipe.

Trener Sasuola Dionisi odlučio se za trostruku izmenu na poluvremenu, a iz igre je izašao i srpski reprezentativac Uroš Račić.

U drugom poluvremenu, Lacio je imao stativu Kataldija, a nedugo zatim sudija Di Belo odlučio je da poništi svoju odluku o crvenom kartonu Provedela posle pregledanog VAR snimka.

Do kraja meča, vredan pomena je još i pokušaj Vesina, a Lacio je ovim trijumfom osvojio 13 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.