Rađa se novi tandem, "Del Pjero" Grizman ovo nikad nije uradio!

Autor: Milovan Longinov
sreda 02.12.2020.
21:46

Katalonci drugu utakmicu bez Mesija dominiraju, doduše, protiv slabijih rivala...

Twitter/FC Barcelona

Barselona na poluvremenu vodi protiv Ferencvaroša rezultatom 3:0, a u centru pažnje je tandem Grizman-Brajtvajt.

Ronald Kuman je ponovo odlučio da stavi Francuza iza Danca, to donosi rezultat, ali je glavni utisak da Grizman uživa na poziciji polušpica kada ispred sebe ima klasičnu "devetku".

Grizman je prvi put od kako je došao u Barsu postigao po gol na tri utakmice i nizu, a način na koji je to uradio je takođe zanimljiv. Ako se sećate finala LŠ 1996. godine, Juventus je izgubio od Borusije Dortmund rezultatom 3:1, ali je Alesandro Del Pjero postigao maestralan pogodak petom koji je Grizman večeras kopirao, možete pogledati taj gol OVDE, a Del Pjerov u nastavku.

Posle toga, Brajtvajt je pogodio za 2:0, a potom i iznudio penal, koji je predao Dembeleu, da se upiše u strelce.

Verovali ili ne, ovo je ujedno i treći meč u nizu na kom pogađaju i Grizman i Brajvajt, što niko nije mogao da očekuje pre samo nekoliko nedelje, naročito da obojica postanu starteri.

Navijači na mrežama blistaju, Barsa će posle pet odigranih kola biti jedina sa maksimalnih 15 bodova, i to bez Mesija na poslednje dve utakmice...