ponedeljak 18.09.2023.
20:30

Srbin u top formi.

EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Torina pobedili su u gostima ekipu Salernitane rezultatom 3:0 u četvrtom kolu Serije A.

Heroj Torina ponovo je bio Nemanja Radonjić koji je postigao dva gola, pogodio je i treći put, ali je het-trik poništen zbog ofsajd pozicije.

Torino je poveo u 15. minutu kada je posle kornera na pravom mestu bio Buonđorno za 0:1.

Onda je na scenu stupio Radonjić, pošto je u 41. minutu bio na pravom mestu, sa dvadesetak metara je gađao u ugao za 0:2.

Radonjić je nastavio u istom ritmu i u nastavku, u 50. iskoristio je pas Belanove, hladnokrvno je pogodio posle povratne za 0:3.

Ubrzo je Radonjić iskoristio još jednu lepu šansu, ali je njegov pogodak naknadno poništen zbog ofsajd pozicije.

Srpski reprezentativac je teren napustio u 78. minutu, on je svoj posao odradio i stigao je do tri gola ove sezone, čime je već nadmašio svoj prošlosezonski učinak od dva pogotka u Seriji A.

Treba istaći da je važnu ulogu odradio i Vanja Milinković-Savić koji je imao čak četiri uspešne intervencije, sačuvao je svoju mrežu za novu pobedu Torina. Ivan Ilić nije bio u sastavu zbog povrede.

Torino je sada sedmi na tabeli sa sedam osvojenih bodova, Salernitana je pretposlednja sa dva.