Radovanović i drugovi šokirali Sampu na Marasiju, "poker" Udinezea, pogodio i Samardžić!

subota 16.04.2022.
16:26

U terminu od 14.30 danas su odigrane dve utakmice 33. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Salernitana je u Đenovi iznenadila domaću Sampdoriju i slavila rezultatom 2:1.

Gosti iz Salerna su u prvih šest minuta stigli do ogromne prednosti od dva gola, najzaslužniji za to bili su Facio u četvrtom i Lourenco u šestom minutu meča.

Usledila je terenska inicijativa Sampdorije koja je uspela da smanji zaostatak u 32. minutu golom Kaputa, pa se očekivalo još ofanzivnije izdanje u drugom poluvremenu.

I pored većeg poseda lopte, Sampa nije uspela da izbegne poraz protiv ekipe za koju je nastupio srpski internacionalac Ivan Radovanović

Salernitana sada ima 19 bodova, devet manje od zone sigurnosti, dok je Sampdorija 16. sa 29.

Udineze je na domaćem terenu bio ubedljiv protiv Empolija i pobedio rezultatom 4:1.

"Zebrete" su povele već u šestom minutu autogolom Ismajlija, da bismo u drugom poluvremenu videli još četiri pogotka.

Đerar Deulofeu pogodio je u 52. minutu, u 67. je Pinamonti sa penala smanjio zaostatak Empolija, ali više od toga gosti nisu mogli.

Koban po Empoli bio je u 79. minutu Puseto, da bi u 87. Lazar Samardžić sjajnim pogotkom zapečatio sudbinu rivala.

Udineze je ovom pobedom zauzeo 11. poziciju u Seriji A sa 39 bodova, dok je Empoli 14. sa pet bodova manje.