petak 05.08.2016.
22:40

Njukasl poražen na "Krejven Kotidžu" na otvaranju Čempionšipa.

Ekipa Rafaela Beniteza koja je minule sezone ispala iz Premijer lige, na najgori mogući način je počela misiju povratka u elitu.

"Svrake" su poražene na otvaranju Čempionšipa sa 1:0 od Fulama, koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Slaviša Jokanović.

Na startu nove sezone se Benitez odlučio za sledeći sastav: Sels, Janmat, Lasels, Henli, Damet, Anita, Hejden, Kolbek, Riči, Perez i Gejl.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović se nije našao ni na klupi, kako je suspendovan na četiri susreta zbog isključenja koje je zaradio u poslednjem kolu Premijer lige minule sezone protiv Totenhema.

Slaviša Jokanović je izveo sledećih 11: Baton, Odoi, Kalas, Madl, Maloun, Mekdonald, Taniklif, Kerni, Aluko, Ajite i Smit.

Obazrivo se igralo u uvodnim minutima, a prva ozbiljnija situacija je viđena u 26. minutu kada je Aluko pao u kaznenom prostoru Njukasla nakon duela sa Henlijem, ali je sudija ispravno odlučio da ne svira jedanaesterac za domaćina.

Detalj o kome će se pričati se dogodio u 35. minutu kada je Rajan Taniklif igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali je sudiji to promaklo te nije dosudio jedanaesterac u korist gostiju.

Do pogotka je Fulam došao u smiraj prvog dela igre, kada je nakon dobro izvedenog kornera Toma Kernija, najviši u skoku bio korpulentni Met Smit.

Nije bilo izmena na startu drugog dela, a u redovima Njukasla su Anita i Riči zamenili bokove.

U 54. minutu je viđena prva dobra prilika za Njukasl, kada je nakon odlično obavljenog posla Anita loptu prosledio do Ričija čiji je udarac uspeo da ukrotio Dejvid Baton.

Dobra prilika je viđena za Fulam samo par minuta nakon toga, a odličan centaršut Kernija je Smit umesto u gol pokušao da pretvori u asistenciju za Alukoa, ali Nigerijac nije stigao do lopte.

Nakon toga je viđena i prva izmena, a umesto Kolbeka je u redovima Njukasla ušao Erons.

U 69. minutu je i Jokanović napravio prve izmene, a u igru su umesto Taniklifa i Meta Smita ušli iskusni Skot Parker i Lase Vigen.

Odmah nakon toga je i Benitez uveo Armstronga umesto Pereza.

Nekih dvadesetak minuta pre kraja susreta je priliku za Fulam imao i Ajite, ali je njegov udarac ukrotio Sels.

Ušao je i Šelvi u igru, ali Njukasl nije uspevao da probije odbranu ekipe Slaviše Jokanovića.

Istakao se dobrim potezima u smiraj meča i desni bek Fulama Odoi.

Igrao se 89. minut, kada je Njukasl možda oštećen za još jedan penal. Nakon šuta Mata Ričija deluje da je Kalas igrao rukom, ali je sudija Huper još jednom procenio da nema materijala da dosudi jedanaesterca za goste.

Do kraja meča je Njukasl uglavnom držao loptu u nogama, igralo se "prljavo" na obe strane, ali su tri boda ostala na "Krejven Kotidžu".

Sjajan start za ekipu Slaviše Jokanovića, koja je nedavno ostala bez prvog napadača, dok se ekipa Rafe Beniteza saplela na prvoj prepreci ka povratku u Premijer ligu.