Rafael Leao srušio Sampdoriju, Falkone sprečio katastrofu, Milan je ponovo prvi!

nedelja 13.02.2022.
14:27

Barem za sada...

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana savladali su Sampdoriju na San Siru rezultatom 1:0 u okviru 25. kola italijanske Serije A.

Ekipa Stefana Piolija je trijumfom kod kuće nakratko postala lider italijanskog šampionata pošto Inter svoj meč igra kasnije danas.

Detalj koji je prelomio susret dogodio se u osmom minutu, duga lopta Manjanu ka Rafi Leau koji je prevario svog čuvara i rutinski savladao Falkone.

Golman Sampdorije istakao se u nekoliko navrata, odbranio je šut Dijaza, potom i atraktivne makazice Žirua, da bi u finišu drugog poluvremena sprečio i pokušaj Rebića.

Sampa je pokušavala da se vrati u meč, međutim bez uspeha, pa je Milan na kraju zabeležio minimalnu pobedu.

Novi član Milana Marko Lazetić nije bio danas u protokolu, a iz kluba su objasnili da će Srbin raditi dodatno kako bi uhvatio ritam sa ostalim igračima koji nisu imali dugu pauzu.

"Rosoneri" su u ovom trenutku prvi u Seriji A sa 55 bodova, jednim više od Intera koji ima utakmicu manje.