Rajko nemoćan, crveni karton koštao Rems poraza

petak 01.10.2021.
23:08

Ključni trenutak dogodio se krajem prvog poluvremena.

Beta/AP Photo/Darko Vojinović

Fudbaleri Lansa nastavljaju sa odličnim partijama ove sezone u Ligi 1. U meču devetog kola, Lens je večeras upisao petu pobedu, ovoga puta protiv Rajkovićevog Remsa rezultatom 2:0.

Kako rekosmo, potpuna rezultatska neizvesnost trajala je do pred kraj prvog poluvremena, a onda je napadač gostiju Ekitike skrivio jedanaesterac uz direktan crveni karton, pa je od tog trenutka Rems ostao sa igračem manje na terenu.

Precizan sa bele tačke bio je Arno Kalimuendo i Lans je na poluvreme otišao sa golom prednosti.

Ali, posle samo sedam minuta igre u drugom poluvremenu isti igrač duplira prednost i postavlja konačnih 2:0.

Srpski reprezentativni golman Predrag Rajković je i večeras čuvao mrežu Remsa, a iako je njegov tim poražen, Rajković je tokom meča imao nekoliko odličnih intervencija, pa je goste spasio i težeg poraza.

Lans se ovom pobedom probio na drugo mesto sa 18 bodova, a Rems je ostao na dvanaestoj poziciji sa deset osvojenih bodova.