nedelja 27.02.2022.
15:05

Veliki preokret gostiju.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Remsa savladali su Monako na gostovanju rezultatom 1:2 u 26. kolu francuske Lige 1.

Naš Predrag Rajković bio je odličan na golu pobednika.

Monako je postigao pogodak već u sedmom minutu, strelac je bio Želson Martins, ali je posle intervencije VAR-a gol poništen zbog ofsajda.  Do kraja prvog dela gosti su imali priliku preko Van Bergena, ali je golman Monaka Nibel dobro reagovao.

Domaći su poveli  u 55. minutu, kada je Visam Ben Jeder odlično reagovao pred golom i savladao našeg golmana.

Mogli su domaći da udvostruče vođstvo da je Žean Lukas reagovao bolje u dve situacije, ali je Rajković ostao nesavladan.

Kada se činilo da će bodovi ostati u Kneževini napadač Monaka Kevin Foland loše je reagovao prilikom centaršuta u svom šesnaestercu i glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu, igrao se 85. minut.

Domaći su bili nervozni zbog ispuštenih bodova, pa je Žean Lukas dobio crveni karton nekoliko minuta pre kraja meča.

Veliku pobedu gostima doneo je Natanijel Mbuku u poslednjem minutu, sjajno je asistirao Arber Zeneli, a strelcu Mbuku nije bilo teško da neometan iz "peterca" pošalje loptu u mrežu i tako donese svom timu veliku pobedu.

Rems se ovom pobedom popeo na 13. mesto Lige 1, dok je Monako ostao sedmi.