Rajković na vetrometini, levi bek Atletika kao svetski napadači!

petak 02.02.2024.
22:56

Neverovatna partija Jurija Berćićea.

EPA-EFE/Miguel Tona

Fudbaleri Atletika iz Bilbaoa savladali su kao domaćini ekipu Majorke rezultatom 4:0 u okviru 23. kola španske Primere.

Baski se ove sezone definitivno ne šale u nameri da izbore plasman u neko od evropskih takmičenja, a sa partijama poput ove večeras ni Liga šampiona nije predaleka za pulene Ernestea Valverdea.

Svoj šou u prvom poluvremenu imao je Juri Berćiće.

Iskusni levi bek postigao je čak dva gola i to u razmaku od 13 minuta, već u trećem je odlično reagovao na centaršut Nika Vilijamsa i petom savladao srpskog golmana Predraga Rajkovića, a u 16. minutu je ponovo iz prvog dodira postigao još jedan pogodak.

Pokušala je Majorka da izmenama početkom drugog poluvremena promeni tok meča, međutim to nije išlo, pa je posle brze kontre u 62. minutu Gorka Guruzeta povisio prednost "Lavova".

Konačan rezultat postavio je Iker Muniain u 89. minutu.