subota 19.12.2020.
20:51

Srpski golman imao sjajno veče.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Lošu nedelju za fudbalere Olimpika iz Marseja začinili su prvotimci Remsa koju su na gostovanju na Velodromu odigrali nerešeno 1:1.

Četvrtoplasirani tim na tabeli francuske Lige 1 dočekao je sa imperativom pobede ekipu za koju brani Predrag Rajković, nakon poraza u derbiju protiv Rena pre tri dana.

Sjajno raspoloženje srpski reprezentativni golman pokazao je već u 11. minutu tako što je ukrotio udarac Darija Benedeta.

Sreća je pogledala hrabri gostujući tim u 21. minutu kada je iskusni Juto Nagatomo nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Rems je neočekivano došao do vođstva protiv velikog favorita.

Benedeto i Rajković su se u 41. minutu ponovo našli jedan na jedan, a bivši čuvar mreže Crvene zvezde je ponovo izašao kao pobednik.

Srpski golman je ipak kapitulirao u 45. minutu kada je Florijan Toven bez većih problema postigao gol nakon udarca iz kaznenog prostora.

Rajković je i u nastavku imao jednu dobru intervenciju, mada ni prilike domaćih igrača nisu bile toliko strahovite.

Ovaj bod omogućio je Remsu da nakon pobede protiv Nanta koliko-toliko odmakne iz zone ispadanja.

Olimpik se ovim remijem udaljio od vodećeg Lila četiri boda uz utakmicu manje.