petak 20.01.2023.
22:54

Još jedna utakmica bez primljenog gola.

Beta/AP Photo/Darko Vojinović

Fudbaleri Majorke su na svom terenu savladali Seltu iz Viga sa 1:0 u meču 18. kola španske Primere.

Još jednu odličnu partiju pružio je naš reprezentativni golman Predrag Rajković i sačuvao mrežu domaćina.

U prvom poluvremenu obe ekipe imale su po jednu dobru priliku. Danijel Rodrigez je u 16. minutu mogao da donese prednost Majorki, a Gabrijel Veiga Selti deset minuta kasnije, ali su se u obe situaicije istakli golmani, Markesin i Rajković.

Momenat odluke dogodio se u 60. minutu. Odlično je po desnoj strani prošao Mafeo, uposlio Rodiregeza, a ovaj preciznim udarcem doneo tri boda Majorki.

Petnaest minuta pre kraja meča Selta je imala najbolju priliku, preko Karlesa Pereza koji je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prosotora, ali je Rajković odličnom intervencijom sačuvao pobedu svom timu.

Nakon 18 odigranih utakmica Majorka je 10. sa 25 bodova, dok je Selta na 16. poziciji sa 17 osvojenih bodova.