ponedeljak 06.02.2023.
23:00

Velika pobeda.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su na svom "Valjekasu" ekipu Almerije rezultatom 2:0 u 20. kolu La Lige.

Rajo je na ovaj način iskoristio pomalo neočekivano kolo u Španiji, pošto je uz Barselonu jedini tim koji je slavio iz top 7.

Real Madrid, Real Sosijedad, Viljareal i Betis su poraženi, dok je Atletiko Madrid osvojio samo bod, pa je Rajo sada skočio na petu poziciju sa 32 boda.

Domaći tim je večeras bio bolji i zasluženo je došao do pobede, ali je otpor Andalužana slomio tek u drugom poluvremenu.

U 54. minutu nakon kornera sa leve strane, Eli je nesrećno postigao autogol za 1:0.

Sve je bilo rešeno posle kontre u 63. minutu kada je Garsija primio loptu iskosa sa leve strane, zalomio čuvare i pogodio dalji ugao za 2:0.

Rajo je do kraja sačuvao prednost i osvojio važne bodove u borbi za Evropu, dok je Almerija 14. sa 22 boda.