Rajo preslišao Seltu

Autor: Boban Filipović
nedelja 24.01.2016.
00:02

'Pčelice' prekinule crnu seriju od devet utakmica u prvenstvu bez trijumfa i u velikom stilu pobegle iz opasne zone bar na neko vreme.

Poslednji meč subotnjeg programa 21. kola špnaske Primere odigrane je u madridskom predgrađu Valjekasu, gde je Rajo Valjekano savladao Seltu sa ubedljivih 3:0.

Gosti iz Viga 'spakovani' su za 15 minuta, u intervalu od 21-og do 36-og primili su sva tri gola.

Miku je načeo rivala, prednost je duplirao Tito, a nokaut je zadao Hozebed.

Selta može da 'peva' što nije doživela ubedljiviji poraz, a koliko je bila inferiorna možda najbolje svedoči podatak da su 'Pčelice' imale čak 22 šuta ka protivničkom golu, od čega čak 10 u okvir, naspram svega dva gostiju.

Nemanja Radoja i Dejan Dražić su bili starteri u deklasiranoj ekipi iz Viga, ali nijedan od njih dovjice nije odigrao ceo meč. Radoja je izveden na poluvremenu, a Dražić posle nešto više od sata igre.

Rajo je pobegao iz opasne zone, ali to nikako ne znači da će ostati na sigurnom kada je okonča 21. kolo.

Selti je ovo četvrti poraz u poslednjih pet kola, klub iz Viga je na petom mestu na tabeli, a da bi i ostao neophodno je da Eibar sutra izgubi u Bilbao i da Sevilja ne napravi iznenađenje na 'Visente Kalderonu'.