nedelja 05.12.2021.
15:56

Meč rešio autogol.

EPA-EFE/CHEMA MOYA

Fudbaleri Rajo Valjekana slavili su na domaćem terenu 1:0 protiv Espanjola i tako zaokružili odličan učinak protiv timova iz Barselone ove sezone.

Nešto više od mesec dana nakon što je potpisao kapitulaciju Ronaldu Kumanu, tim iz Madrida je nastavio u istom ritmu i protiv manje poznatog kluba iz Barselone.

Do tri boda domaćin je stigao autogolom iskusnog štopera Leandra Kabrere u 54. minutu, a ovom pobedom Rajo Valjekano je pobegao Barseloni četiri boda uz utakmicu više.

Espanjol je nakon dve pobede iz utakmice doživeo i drugi poraz u poslednjih 15 dana i ostao na devetom mestu.

Kada je reč o samom meču, domaćin je imao veći posed lopte i broj udaraca ka golu, ali je dve moglo da ode na drugu stranu da Stole Dimitrijevski nije u 24. minutu zaustavio odličan pokušaj napadača gostiju Raula de Tomasa.

Domaći su do prednosti mogli i ranije, međutim u nekoliko navrata nisu bili precizni pred golom Espanjola, dok su gosti iz Barselone u 85. mogli do izjednačenja da je Puado bio precizniji.