petak 19.08.2022.
22:01

Obe ekipe utakmicu završile sa desetoricom na terenu.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Rajo Valjekano je na startu španske La Lige odigrao dva meča u Barseloni i osvojio sjajna četiri boda.

Madriđani su u prvom kolu odoleli na "Nou Kampu", a večeras su na premijeri druge runde savladali Espanjol rezultatom 2:0.

Bio je ovo buran susret, a i jedni i drugi su ga u većem delu odigrali sa desetoricom. U 16. minutu je crveni karton dobio Ležen iz Rajo Valjekana, a u 30. Gomez iz Espanjola.

Gosti su poveli u 40. minutu. Isi Palazon je odigrao perfektnu pomoćnu igru sa Lopezom posle slobodnog udarca, razmenili su dupli pas, a Palazon je potom precizno šutirao i matirao Lekomta.

Konačan rezultat postavio je Senegalac Sis u 59. minutu. Garsija i Oskar Valentino su duplim pasom izigrali odbranu Espanjola, a Garsija je Proigrao Sisa, koji je odradio lakši deo posla i pogodio za 0:2.

Espanjol je čak tri puta na ovoj utakmici pogađao stativu, dva puta Puado, ali mreža Stoleta Dimitrijevskog je i dalje netaknuta u španskom prvenstvu.

Rajo sada ima četiri boda, a Espanjol je ostao na jednom osvojenom bodu.