nedelja 17.09.2023.
20:29

Težak, ali zaslužen trijumf.

EPA-EFE/RAUL CARO

Fudbaleri Sevilje su konačno ostvarili pobedu u španskoj La Ligi, nakon tri startna poraza.

Oni su teškom mukom slomili otpor Las Palmasa i slavili sa 1:0 pred svojim navijačima u susretu petog kola i tako su na najbolji mogući način ukrasili povratnički meč Serhija Ramosa, koji je posle 18 godina odigrao utakmicu u dresu svoje matične Sevilje, i to svih 90 minuta.

Mučio se ponovo šampion Lige Evrope, Las Palmas je dugo odolevao, a trenutak odluke desio se u 71. minutu.

Okampos je centrtirao sa desne strane, En Nesiri je tukao glavom, golman Alvaro Valjes je odbranio, ali je na odbitak natrčao novajlija i rezervista Lukebakio i prosledio loptu u mrežu, za 1:0.

Marko Dmitrović je branio za Sevilju i maestralnom odbranom posle udarca Munjoza u 94. minutu sačuvao trijumf svom timu, dok je Nemanja Gudelj ceo duel presedeo na klupi.

Sevilja se dakle pomerila sa dna i ima tri boda na 17. mestu, uz meč manje, dok je Las Palmas ostao na dva osvojena boda.