19:53

Votford je blistao u završnici.

FK Watford
FK Watford

Fudbaleri Votforda savladali su danas Everton na "Gudison parku" sa 5:2 i prema određenim parametrima ušli u istoriju Premijer lige.

Naime, oni su prvi klub u istoriji ovog takmičenja koji je gubio pre 75. minuta, a utakmicu završio sa pobedom od tri gola razlike. Sve je počelo nakon pogotka Juraja Kucke u 78. minutu, da bi usledili pogoci Džošue Kinga, koji je meč okončao sa het-trikom. Upisao se još i Emanuel Denis.

Odbrana Evertona se raspala, moglo je biti i ubedljivije da nije bilo Džordana Pikforda, te će Rafael Benitez morati da poradi na samopouzdanju ekipe, posebno kada izgube vođstvo na utakmicama.

S druge strane, Klaudio Ranijeri može biti zadovoljan odgovorom svojih momaka na poraz od Liverpula. Italijan je već u istoriji Premijer lige kao trener koji je 2015. na nestvaran način osvojio titulu prvaka.