Rapid i Gimaraeš upisali prve pobede na startu nove Lige konferencija

18:30

Austrijanci i Portugalci upisali prve pobede.

David Damnjanovic/STARSPORT

Fudbaleri bečkog Rapida i Gimaraeša pobedama su otvorili novu sezonu u Ligi konferencija.

Rapid je kao gost pobedio Bašakšehir rezultatom 2:1, dok je Gimaraeš pobedio Celje na svom terenu - 3:1.

Portugalski predstavnik je srušio Slovence praktično u prvom poluvremenu. U sedmom minutu Samu je pogodio za 1:0, da bi u 36. Gustavo povisio na 2:0.

Sve je bilo gotovo u 62. minutu kada je Tijago Silva povisio na 3:0. Počasni pogodak za Slovence postigao je Matko u nadoknadi vremena.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Istanbulu, gde je Rapid pobedio Bašakšehir - 2:1.

Rapid je poveo u 43. minutu kada je Šaub postigao svoj prvi gol na meču. Ali, Bašakšehir je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Šaub je pogodio za 1:2 što je bio i konačan rezultat.

Beljo je u 72. minutu postigao još jedan gol, ali je on poništen zbog ofsada. Generalno, Rapid je bio bolji tim i mogao je da dođe i do ubedljivije pobede.

Bašakšehir je u poslednjim trenucima utakmice imao najbolju šansu za izjednačenje, Pjontek je raspalio poluvolej sa 20 metara, ali je golman Rapida sačuvao mrežu i pobedu svom timu.

U narednom kolu Gimaraeš gostuje Đurgardenu, Rapid dočekuje Nou iz Jermenije, dok se u Sloveniji sastaju Celje i Bašakšehir.