Rapsodija Selte na "Balaidosu", Mamardašvili odbranio penal, ali kući nosi "punu mrežu"!

Autor: Lazar Nikolić
petak 23.08.2024.
21:01

Slavlje domaćina nije pokvario nije promašeni penal Jaga Aspasa.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Selte iz Viga sjajno su započeli novu sezonu u španskoj Primeri.

Nakon što su u prvom kolu savladali Alaves, u drugom su večeras na svom "Balaidosu" bili bolji od Valensije i slavili sa 3:1.

Nije dobro počelo za domaćina u Galiciji. Poveli u "slepi miševi" posle 14. minuta golom Dijega Lopeza, koji se najbolje snašao u prilikom gužve u šesnaestercu Selte i u pogodak pretorio akrobatsku asistenciju Rafe MIra.

Međutim, stvari su se ubrzo potpuno promenile. Uspela je Selta da izjednači u 23. minutu kada je kapiten Jago Aspas fantastičnim centaruštem protigrao Oskara Mingezu, a ovaj uhvatio volej i "zakucao" loptu u mrežu.

Posle samo pet minuta Mingeza se asistencijom odužio kapitenu Aspasu, koji je doneo Selti potpuni preokret.

Mogao je razigrani Aspas da povisi prednost domaćina u petom minutu sudijske nadoknade, ali je njegov šut iz jedanesterca sjajno odbranio golman Valensije Giorgi Mamardašvili.

Ipak, posle 15 minuta igre u drugom poluvremenu Selta je stigla do trećeg pogotka večeras. Gol za špice sa ivice kaznenog prostora postigao je Fran Beltran.

Tako je Valensija pretrpela i drugi poraz u sezoni.