Raspucali se srpski reprezentativci - Pogađali Tadić i Lukić, Pavlović i Radonjić starteri

utorak 19.07.2022.
20:31

Zanimljivo popodne i kada su u pitanju prijateljski mečevi širom Evrope.

EPA-EFE
EPA-EFE

Posebno zanimljiv duel bio je onaj između Salcburga i Ajaksa, a završen je pobedom holandskog velikana rezultatom 3:2.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je doveo Ajaks u vođstvo u 28. minutu iz jedanaesterca, a samo četiri minuta kasnije Salcburg je izjednačio golom Kapalda. U finišu prvog poluvremena Ajaks je po drugi put poveo golom Kudusa, a posle samo sedam minuta igre u drugom poluvremenu Tejlor je povisio na 3:1. Poraz Salcburga ublažio je 19-godišnji slovenački napadač Benjamin Šeško u 71. minutu meča. Starter u ekipi Salcburga bio je i Strahinja Pavlović koji je ovog leta pojačao austrijski tim posle rastanka sa Monakom, a danas je odigrao prih 45 minuta meča protiv Ajaksa.

Za to vreme, Torino je savladao češku ekipu Mlada Boleslav rezultatom 2:0, a vodeći gol u tom  meču postigao je srpski reprezentativni vezista Saša Lukić u 34. minutu. Konačnih 2:0 postavio je Horvat u samom finišu meča. Uz Lukića, starter u ekipi Torina bio je i novajlija Nemanja Radonjić, a golman Vanja Milinković-Savić je bio među rezervistima.