četvrtak 04.08.2022.
23:48

Atletiko spreman za novu sezonu.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Kadiz u gostima rezultatom 4:1 u generalnoj probi pred početak nove sezone u La Ligi.

Izabranici Dijega Simeona poveli su već u 13. minutu golom povratnika u tim Alvara Morate.

''Jorgandžije'' su duplirale prednost na samom kraju prvog poluvremena, a strelac je bio još jedan igrač koji se ovog leta vratio u Madrid, Saul Nigez.

U prvom minutu nastavka Atletiko dolazi do prednosti od 3:0, a strelac je bio defanzivac Daniel Vas, da bi samo pet minuta kasnije Antoan Grizman pogodio mrežu za visokih 4:0.

Poraz Kadiza ublažio je rezervista Antonio Himenez golom tri minuta pre kraja utakmice.

Poslednju pripremnu utakmicu pred početak nove sezone Atletiko će odigrati 7. avgusta protiv Juventusa na stadionu u Tel Avivu.