sreda 09.11.2022.
22:29

Večerašnjim utakmicama kompletirano je 14. kolo Bundeslige.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Ajntraht je na svom terenu bio vrlo efikasan protiv Hofenhajma. Na kraju 4:2 za tim iz Frankfurta, a najveći deo posla domaći tim je obavio već u prvih pola sata meča, kada je poveo sa 3:0. Kanonadu je započeo Sou na asistenciju Kamade u šestom minutu, dva minuta kasnije Kolo Muani je duplirao prednost Ajntrahta, a na 3:0 povisio je Ebimbe u 29. minutu meča.

Izgledalo je da je meč praktično rešen, ali gosti nisu tako mislili, pa su golovima Baumgartnera u 38. minutu i Kabaka na startu drugog poluvremena smanjili na 3:2.

Nije se dugo čekalo na odgovor Ajntrahta koji je golom Lindstroma u 56. minutu postavio konačnih 4:2.

Ubedljiv je bio i RB Lajpcig, koji je pred svojim navijačima savladao ekipu Frajburga sa 3:1. Prvo poluvreme je završeno bez golova, a na vođstvo domaćeg tima čekalo se do 55. minuta, kada je Simakan savladao golmana Flekena. Samo minut kasnije Nkunku je duplirao prednost, a nadu gostima je vratio Kubler, pogotkom u 66. minutu za 2:1.

Deset minuta kasnije domaći su iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Forsberg, postavivši konačnih 3:1.

Jedini remi viđen je u Berlinu, gde je Union Berlin igrao nerešeno, 2:2, protiv Augsburga.

Beker je u sedmom minutu doneo prednost Union Berlinu, ali gosti uzvraćaju dva minuta kasnije preko Niderlehnera - 1:1.

Već u 22. minutu Berens je doneo novu prednost domaćina, a Niderlehner je svojim drugim golom u 39. minutu postavio konačnih 2:2.

Najmanje raspoloženi strelci bili su u Gelzenkirhenu, gde je Šalke golom Terodea u 10. minutu savladao ekipu Majnca.