Raspucani Ejbraham srušio Luton, Čelsi u 1/8 finala FA Kupa!

nedelja 24.01.2021.
15:02

Sjajna partija engleskog napadača.

Beta/Victoria Jones/PA via AP

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u osminu finala FA Kupa pobedom protiv drugoligaša Lutona 3:1 na Stamford Bridžu.

Junak trijumfa bio je mladi engleski napadač Temi Ejbraham, koji je postigao het-trik i opravdao epitet jednog od budućih zvezda Premijer lige.

Ejbraham je najpre u 11. minutu na povratnu loptu Tima Vernera rutinski smestio loptu u mrežu, da bi samo šest minuta kasnije na centaršut Džejmsa glavom postigao efektan gol.

Rani veliki zaostatak nije pokolebao goste iz Lutona koji su u 30. minutu smanjili prednost favorizovanog domaćina pogotkom Džordana Klarka.

Engleski vezista je iskoristio indolentnost odbrane "plavaca" i bez većeg otpora poslao loptu u mrežu.

Drugo poluvreme počelo je daleko bolje na strani domaćih, ali je sve moglo da padne u vodu da u 60. minutu Kepa Arizabalaga nije sjajno intervenisao posle pokušaja Herija Kornika.

Bila je to nesumnjivo odbrana utakamice.

Sve je bilo rešeno u 74. minutu kada je Ejbraham kompletirao het-trik. Ovaj put je to učinio nakon asistencije Kaluma Hadson-Odoija.

Do kraja meča rezultat se nije menjao, pa će Lampardovi izabranici u borbi za četvrtfinale igrati protiv drugoligaša Barnslija, koji je dan ranije nadigrao Norič na svom terenu.