21:32

Nastavljaju trku sa Galatasarajom.

Fenerbahce
Fenerbahce

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Adanu sa 4:2 u meču 31. kola šampionata Turske.

Tako je Fener stigao do 82 boda, dva manje od lidera Galatasaraja i ostao u trci sa velikim rivalom za osvajanje titule prvaka države.

Prelep pogodak postigao je kapiten Fenera i reprezentacije Srbije Dušan Tadić koji je mrežu Adane zatresao sa pola terena.

Poveo je domaćin u 17. minutu golom defanzivca Aleksandera Đikuanakon kornera.

Posle samo osam minuta na scenu je stupio napadač Adane čuveni Italijan Mario Baloteli i doneo gostima izjednačenje, prethodno mu je loptu poklonio golman Fenera Irfan Egribajat.

Fener je ponovo poveo nakon šest minuta igre u drugom delu, a strelac za ekipu iz Istanbula bio je iskusni napadač Edin Džeko koji je još jednom pokazao svoju klasu i majstorski pogodio mrežu Adane.

Dvadeset minuta kasnije u strelce se upisao i kapiten domaćina Dušan Tadić i to na fenomenalan način, perfektnim lobom sa polovine terena.

Gosti su smnjaili 10 minuta pre kraja preko Jusufa Barsija, ali je sve dileme oko pitanja pobednika otklonio Serdar Dursum pet minnuta pre kraja meča posle sjajnog centaršuta iz slobodnog udarca Edina Džeka.